052-5932500
058-5932500

הבלוג של אסתר שפר

למה אני לא מצליחה להתחתן?

נפגשת עם בחורים רבים, אך משהו לא הסתדר? קשה לך להחליט? את לא רוצה להתפשר? 

את מביטה סביבך ורואה שחברותייך שנישאו אינן טובות ממך בדבר. מה הן הסיבות הנפוצות שמקשות עליך למצוא "את האחד" המתאים עבורך, ומה ניתן לעשות כדי למצוא זוגיות המתאימה לך?

קיימות 6 סיבות עיקריות לקושי במציאת בן זוג:

  1. בררנות ושיפוטיות יתר

את יודעת שאת לא מתפשרת, עד לבואו של המיועד. פעמים רבות את מוצאת את עצמך אומרת על בן זוגן של אחרות: " בחיים לא הייתי נפגשת אתו". בכך את שופטת את חברותייך על התפשרותן, אבל בסתר ליבך את עדיין מקנאה בהן וכועסת על עצמך על שאת לא מצליחה להתפשר כמותן.

על מה את לא מתפשרת? על חיצוניות, כמו מראה, עיסוק, השתכרות, מוצא או מעמד. ועל פנימיות: "הוא נראה לי קמצן", "הוא כבד", "זו תהיה טעות שתעלה לי ביוקר".

מה עושים? 

 פעמים רבות חששות אלה מעידים על תחושת חוסר הערך שבתוכך. ייתכן שמפגשים עם אשת מקצוע מעולם הטיפול הנפשי או הרגשי יכולים לסייע לך להתחזק ולהאמין בערך עצמך. רק כאשר תחושי יותר בטוחה ושלמה עם עצמך תוכלי לבחון את פנימיותו של האדם שמולך, להקשיב לאינטואיציה שלך כשהיא נקיה משיפוטיות יתר, ורק אז להיות חופשיה לבחון כיצד מערכת היחסים מתקדמת, ומה סיכוייה באמת. 

  1. חסימות רגשיות 

החשש להתחייב נובע מטראומות עבר, מכאב לא פתור, מחששות או מחרדות, המקשים עליך להתחייב  או "לעשות טעות" שעליה את עלולה להצטער בעתיד. פעמים רבות עושים "השלכה" של חוויה לא נעימה שנחרטה בזיכרון

או אפילו מודל הזוגיות שראית בבית, או בסביבה המוכרת לכל אלה יש השפעה טראומטית ואת עלולה לפסול בן זוג שמזכיר לך באופן לא מודע קשר טראומטי או בעייתי מן העבר.

מה עושים? 

כדאי לברר עם מטפלת מקצועית ממה נובעות החסימות הרגשיות. להציף את התחושות והזיכרונות ולטפל בהן מהשורש. בנוסף, באמצעות טיפול ביואנרגיה, טיפול רגשי בשילוב של ארומתרפיה ופרחי באך ניתן לאתר את מיקום החסימה בגוף ולשחרר אותה, כדי שתוכלי לצאת לדרך חדשה, כשאת נקיה מטראומות העבר ומחסמים רגשיים ש"תוקעים" את הקשר.

  1. קושי לקבל ולתת אהבה

כאשר את מוצאת את עצמך נרתעת מכל מי שרוצה בך, דבר זה יכול לרמז על דימוי עצמי נמוך, חוסר אהבה עצמית, שאינה מטופלת ומהווה מכשול במציאת חתן. יתכן שהרקע לכך טמון באירועים בעברך, ואולי את אפילו לא מודעת לאמונה הפנימית שלך ש"לא מגיע לך ".

מה עושים? 

בדומה לטיפול בחסימות רגשיות, גם כאן טיפול עם אשת מקצוע מעולם הטיפול הנפשי או הרגשי, לצד טיפול ביואנרגיה בשילוב של ארומתרפיה פרחי באך, יוכלו לסייע לך להתחבר לעצמך, לאהוב את מי שאת, כדי שתוכלי להכיל את העובדה שאת מוצאת חן בעיני אדם ולהיות מסוגלת להקים בית בישראל.

4. השוואות לאחרות ותחושה שאת לא מספיק טובה

למרות שבמובנים רבים את מעריכה את עצמך ורואה את עצמך כטובה לא פחות מחברותייך, את נוהגת להשוות את  עצמך תמיד לאחרת ומרגישה פחותה או לא מספיק טובה .

מה עושים? 

בירור מקצועי מעמיק יסייע לך להבין הצורך להשוות את עצמך לאחרות, המרמז גם הוא על קושי בדימוי העצמי. שיחה או טיפול אנרגטי מטהרים את הגוף והנפש, ומסירים משא כבד שאותו נשאת על ליבך שנים ארוכות.

 5. בושה וביקורת עצמית מוגזמת

את מפנה ביקורתיות מוגזמת כלפי גופך והופעתך, ובמצבים מסוימים ממש מתביישת בעצמך. את מתלוננת  על-כך באוזני חברותייך ו'יורדת' על עצמך מול המראה. 

מה עושים?

זכרי: איש אינו מושלם, ומראה חיצוני או בעיה שאת מזהה בעצמך אינן  ערובה למערכת יחסים טובה. הימנעי מביקורת עצמית פוגענית, משיח פנימי שלילי ומהטחת עלבונות בעצמך. במקום זאת, תרגלי מילים חיוביות, חיזוקים ומחמאות שתעניקי לעצמך מדי בוקר מול המראה, על מידותייך הטובות ועל תכונות גופניות שאת אוהבת בעצמך. 

אם ניתן לעשות משהו לשיפור המצב עשי זאת, אם לא – קבלי את מה שיש ללא תלונה. אם את חוששת מכמה קילוגרמים עודפים או פצע מיותר, הסתכלי סביבך ותביני שמראה חיצוני מושלם אינו ערובה להצלחת מערכות יחסים או להצלחת המפגשים.

6.  חיפוש אחרי החתן "המושלם"

 את מחפשת את הבחור המושלם, בדיוק לפי "רשימת המכולת" שסידרת לך בראש, רשימה מושלמת ובלתי אפשרית. לא מפתיע שאף בחור לא מצליח לעמוד בסטנדרטים שאת מציבה. הרף הבלתי אפשרי שאת מציבה עשוי להעיד  על ילדותיות ועל הקושי לקבל את המציאות כפי שהיא. 

מה עושים?

זכרי: את אינך מושלמת, ולכן יש להניח שגם הבחור עימו את נפגשת הוא אדם מורכב ובעל צדדים שונים באישיותו, לפחות כמוך. קחי נשימה ונסי למצוא בבחור שעימו את נפגשת מידות טובות ומעלות. נסי למצוא בסיס משותף לשיחה, ובדקי אם מאחורי החזות מסתתר עולם ומלואו. לעיתים את עלולה להפסיד את מי שמתאים לך ביותר, בגלל רושם ראשוני לא מוצלח. תני הזדמנות נוספת לפני שאת פוסלת על "אי התאמה לרשימת המכולת" שאותה גיבשת בראשך. זכרי שכדי לקיים זוגיות טובה, שני בני הזוג צריכים לבחור ולהתמקד בנקודות החוזקה זה של זה, ולהכיל את נקודות החולשה ההדדיות. 

אז מתי תוכלי לצפות להגעתו של החתן המיועד? כשאת תהיי מוכנה.

 הסיבות לקושי למצוא זוגיות הן עמוקות וקשורות למצבים כמו: אמונות מגבילות, חסימות רגשיות, פחדים, חרדות או אירועים בעברך, שלא טופלו על ידי איש מקצוע ולא פתרת עם עצמך, ואולי אפילו הדחקת. כדי למצוא חתן ראוי ומתאים לך באמת, עליך קודם כל להבין ולקבל את עצמך, ולהתמודד עם נושאים רגשיים בלתי פתורים. רק כך תוכלי להפיק לקחים למצוא זוגיות טובה, כזו שבאמת תתאים לך וממנה תוכלי להתפתח ולהיות מאושרת ומסופקת.

החתן המיועד יופיע כשתהיי מוכנה: הדרך למציאת זוגיות מחייבת תהליך אישי, שבו תוכלי לשתף אשת מקצוע בחששותייך, למצוא את הכוחות הטמונים בך, לחזק את הדימוי העצמי הפנימי, לשחרר חסימות אנרגטיות ורגשיות, לוותר על דפוסי חשיבה שיוצרים תקיעות, לתרגל מציאות חדשה שתזמן לך את האדם המתאים לך ביותר. 

יש לך שאלה? זקוקה לעזרה ולהכוונה? 

אסתר שפר, פסיכותרפיסטית קלינית (M.A.) ומאמנת משפחתית וזוגית מנוסה, 

מומחית לטיפולי גוף-נפש, פתיחת חסמים אנרגטיים וארומתרפיה,  

מזמינה אותך לפגישת ייעוץ אישית בקליניקה, שתפתח בפנייך עולם חדש של אפשרויות במישור הזוגי. 

לתיאום שיחת ייעוץ ראשונית חינם052-593-2500,

 או התקשרי לקו החם של הקליניקה בימים א-ה בין השעות 14:00-16:00.

 

שתפו את הפוסט

שתפו ברשתות

פוסטים פופולריים

הקטגוריות באתר

פוסטים אחרונים

התבוננות בשמות חג הפסח

4 שמות יש לחג הפסחא.     חג האביב ב.     חג החירותג.      חג המצותד.     חג הפסח א.   חג האביב חג האביב על שם עונת השנה, זמן חקלאי ,זמן של לבלוב ופריחהאיפה את

איך מכניסים שמחה בזוגיות?

אומרת הגמרא: "דרש רבי עקיבא, איש ואישה זכו – שכינה בניהם. לא זכו – אש אוכלתן" רבי עקיבא זיהה כי יש מן המשותף לשתי המילים.

דילוג לתוכן