052-5932500
058-5932500

הבלוג של אסתר שפר

אפקט הקורונה

אפקט הקורונה – המשבר לא הולך להיעלם מחיינו אבל הוא הוסיף לנו כמה דברים בחיים, התחלנו להתייחס ברצינות לבריאות שלנו, התחלנו להפנים מה באמת חשוב לנו , עצרנו לחשוב ,לחשב מסלול מחדש.

עם תחילת החזרה לשיגרה , שגרת הקורונה ,נמשיך להיות מלווים עם המסכות, שמדגישות יותר ויותר את המסכות הפנימיות שלנו, אנחנו כבר לא צריכים מסכות ושמירת הפסון, המסכות שומרות עלינו אנחנו יכולים להיות תחתיהן אמיתיים.

דבר נוסף שלמדנו להקפיד על ניקיון הכפיים ולשמור מרחק נגיעה, מציאות המזכירה לנו שיש מי שמשגיח עלינו מלמעלה ובודק  כמה יושר, טוהר מוסרי, יחס של שוויון ללא ניגוד אינטרסים, נמצא בעולמינו, והשמירה על מרחק גניעה מצילה אותנו מנגיעות אסורות, ופיתויי היצר.

המשבר הזה לימד אותנו בעל כורחנו , שכשמזניחים ולא מטפלים בזמן, עלולים לקרוס ולאבד שליטה, זה כמעט מה שקרה לנו במשבר, כשמערכת הבריאות שדי הוזנחה היתה צריכה לגייס את כל האמצעים הכשרים וגם הלא כל כך על מנת לספק את אמצעי הטיפול וההגנה, המסקנה מכך שסוף מעשה במחשבה תחילה, תמיד טוב להערך מבעוד מועד , כשצץ משהו לטפל מיד ולא לסמוך על "יהיה בסדר".

דבר נוסף שנולד עם הקורונה הוא גל הפרעות חרדה , דיכאון , סטרס , ממצב אי הודאות, הבידוד , המצב שכולם בבית בתוך סיר לחץ מתיש, יצר מלחמות בתוך הבתים וערעור מערכות היחסים בין בני הזוג, בינם לילדים,הילדים בינם לבין עצמם, בקיצור בלגן.

בהיותנו בבידוד התחלנו לקבל נחמה למצב המלחיץ הזה, דרך האוכל, והתוצאות לא איחרו לבוא התחלנו לעלות במשקל, להרגיש יסורי מצפון ורגשות אשמה, ולכעוס על עצמנו.

ואיך לא ,כמובן קשיי הפרנסה שממילא לא היו משהו, בא הפחד מקריסה כלכלית, וכל אלו החלו לנהל אותנו.
יקח  עוד הרבה זמן לחזור אם בכלל למה שהיה פה קודם.

וגולת הכותרת בשינויים בתקופה האחרונה היא שהתחלנו להשתמש בדיגיטל  הדיגיטל לתקשר, עם המשפחה ,עם הידידים עם הרופא,עם רשויות המדינה עם הבנק ומה לא.

אפקט הקורונה – גם אני  הצטרפתי ליוזמה ותחלתי לתת  טיפול במחירי קורונה דרך הזום.


המעוניינים בטיפול משנה חיים – במערכות יחסים (ביני לבין עצמי,זוגיות, הורות), 
פתיחת חסימות אנרגטיות ושיפור באיכות החיים.
אני כאן בשבילכם
בטלפון 052/5932500 או 03/5791661 (גם בווטסאפ)

שתפו את הפוסט

שתפו ברשתות

פוסטים פופולריים

הקטגוריות באתר

פוסטים אחרונים

התבוננות בשמות חג הפסח

4 שמות יש לחג הפסחא.     חג האביב ב.     חג החירותג.      חג המצותד.     חג הפסח א.   חג האביב חג האביב על שם עונת השנה, זמן חקלאי ,זמן של לבלוב ופריחהאיפה את

איך מכניסים שמחה בזוגיות?

אומרת הגמרא: "דרש רבי עקיבא, איש ואישה זכו – שכינה בניהם. לא זכו – אש אוכלתן" רבי עקיבא זיהה כי יש מן המשותף לשתי המילים.

דילוג לתוכן