052-5932500
058-5932500

E.F.T.

שיטת EFT

מהי שיטת EFT ומי גילה אותה:

 

הינה תגלית חדשה יחסית, שהומצאה בשנות ה-80 ע"י הפסיכולוג רוג'ר קלהן ופותחה בשנות ה- 90 ע"י תלמידו גרי קרייג. השיטה מבוססת על עקרונות הדיקור הסיני(רק ללא מחטים) ועל הטיפול הפסיכולוגי, דבר שמייחד אותה ומעניק לה את העוצמה ואת מעמדה כיום כחוד החנית של הטיפולים האלטרנטיביים.

במהותה EFT היא מעין דיקור רגשי, שבאמצעותו משחררים חסימות אנרגטיות במרדיאנים ע"י תיפוף עליהם באצבעות שלנו תוך כדי העלאת הזיכרון וההקשריו הרגשיים . כשזה נעשה בצורה נכונה, זה מפחית את זמן תהליך הריפוי מחודשים או שנים של טיפולים לשעות טיפול ספורות ולפעמים מספיק טיפול אחד או שניים כדי לרפא בעיה שנמשכת שנים.

במה ניתן לטפל באמצעות EFT?

EFT בהצלחה ב: פחדים, טראומות, חרדות, סיוטים, פאניקה, אבדן, צער, שכול, כעסים, התקפי זעם, אשמה, קנאה, התקפי חרדה, מחשבות אובדניות, מחשבות אובססיביות, פגיעות מיניות, עודף משקל, תשוקה למתוק, התמכרות לכדורי שינה, עישון סיגריות, רגשי נחיתות, נדודי שינה,  מגרנות, אלרגיות, קושי בקבלת החלטות, קשיים בזוגיות, קושי ביצירת זוגיות, פחד קהל, פחד בחינות,  פחד מכישלון, חרדה מטסט, פחד גבהים, פחד ממקומות סגורים, פחד מעליות, פחד ממקומות פתוחים, חרדת נהיגה, פחד מניתוח, פחד לידה, פחד מחרקים, פחד מכלבים חרדה חברתית, פחד טיסה ו ………..

תהליך העבודה עם EFT הוא מאד מעשי, דינמי וענייני, כשהמטופל הוא שותף מלא בטיפול. גם מטופלים "חסומים" ביותר מוצאים עצמם מתחברים לשיטה זו, כי היא קלילה ומלווה בהומור המשחררים את תחושת האיום הנלווית לפעמים לטיפולים האחרים.

המדע ושיטת EFT:

השיטה נשענת על התגלית המדעית, שהגורם לכל הרגשות השליליים והמכאובים הפיזיים, נעוץ בחסימות רגשיות וחוסר איזון במערכת האנרגטית החשמלית שבגוף.

כל המדענים מסכימים שלכל דבר ביקום שלנו יש תצורה אנרגטית. השמש, הירח, הכוכבים, החי, הצומח והדומם, המחשבות, והרגשות שלנו… וכל דבר אחר- הכל עשוי מאנרגיה. לאנרגיה יש מטען חיובי ושלילי כאחד- כשאנו חווים ברמה מוחשית ויומיומית את קרוסלת מצבי הרוח המשתנים שלנו, קל יותר להכיר בקיומה של אנרגיה זו, גם אם לא רואים אותה בעיניים.
מה לדעתכם ההבדל בין הצלחה לכישלון, בין אושר לדיכאון או בין מחלה לבריאות?   התשובה – התדר האנרגטי שלהם.

הצלחה וכשלון הם רק רטטים ותנודות אנרגטיות ואתם יכולים ללמוד לתופף עליהם בקלות ולשנות את הזקוק לשינוי. המשמעות האופרטיבית של התגלית המדעית עפ"י שיטת EFT היא, שבמקום לחטט ולנבור בעבר, כל שעלינו לעשות זה לשנות את התדר האנרגטי של הבעיות שלנו ע"י תיפוף עליהן,  בלי צורך להבין למה זה קרה לנו או איך זה קרה.
התיפוף והזיכרון בו זמנית, משחררים את האנרגיה השלילית האצורה בתוך תאי הגוף וזה מוביל מיידית לשחרור הרגשות השליליים והשלכותיהם על חיינו. כשמבינים שהגוף האנושי הוא תצורה אנרגטית כמו כל דבר אחר ביקום,, פשוט יותר להבין מדוע שיטתEFT  אפקטיבית במיוחד.

בסרטון הזה תוכלו לצפות בגריי קרייג מפתח  EFT המדגים את השיטה:

נקודות הטפינג
דילוג לתוכן